Kaboverde
Bultas kontūrai līdzīgā salu valsts Kaboverdes Republika atrodas Atlantijas okeāna dienvidaustrumos, 800 kilometrus uz dienvidiem no Kanāriju salām. Masu tūrisma nesabojāts, tropiskā klimata, saules un siltā okeāna ūdens lutināts, arhipelāgs kļūst arvien iekārojamāks galamērķis arī tiem, kas „ visu jau ir redzējuši un visur bijuši”.
Kaboverde ir viens no četriem tā sauktajiem Makaronēzijas arhipelāgiem, kas atrodas uz Rietumiem no Gibraltāra un kuriem senie grieķi devuši nosaukumu „ laimīgās jeb svētlaimes salas”.
Kaboverdes vulkāniskās izcelsmes arhipelāgu veido 10 lielākas salas, no kurām deviņas ir apdzīvotas un 8 nelielas saliņas jeb vienkārši klintis okeānā.
Salas atkarībā no sava izvietojuma attiecībā pret Āfrikas kontinetu tiek iedalītas divās grupās: vēja puses salas ir Sau Visente ( Sao Vicente) un Santu Antau (Santo Antao), neapdzīvotā Santa Lučija (Santa Luzia), Sal, Bua Višta (Boa Vista), Sau Nikolau ( Sao Nicolao) bet aizvēja salas – Maiju (Maio), Santjagu (Santiago), Fogu(Fogo), Brava.
Zemūdens vulkānu darbības rezultātā un pārvietojoties zemes tektoniskajām plātnēm, arhipelāgs pirms vairākiem miljoniem gadu pacēlās no Atlantijas okeāna dzīlēm un dažādu faktoru ietekmē ieguva atšķirīgu reljefu. Vairāk uz austrumiem atrodošās salas Maiju, Bua Višta un Sal ir līdzenas, klātas ar pustuksnesim raksturīgu augu valsti un ar plašām, baltām smiltīm klātām pludmalēm. Savukārt, pārējās apdzīvotās salas, kas atrodas arhipelāga rietumu daļā ir kalnainas, un to reljefu pārsvarā veido aizmiguši vulkāni un dziļas ielejas. Rietumu puses salas ar okeānu sastopas nevis no lēzenām pludmalēm, bet viļņiem triecoties pret 1000 metru augstām klintīm.
Arhipelāga augstākā virsotne ir Fogu smaile tāda paša nosaukuma salā, kas ir joprojām aktīvs vulkāns un kas savu nepielūdzamo dabu, ar lavu pārklājot ievērojamu daļu visas salas, parādīja 2014.gada rudenī.
Kaboverdes klimats ir gandrīz nemainīgs visu cauru gadu ar sauli, vēju un + 25C vidējo gaisa temperatūru, kas nepakāpjas pat viskarstākajā laikā vairāk par 10 grādiem. Arī okeāna ūdens te pastāvīgi ir apmēram +25C grādus silts. Tā saucamā lietus sezona ilgst no jūlija līdz oktobrim, bet lietus sezona Kaboverdē nozīmē četru lietainu dienu iespējamību mēnesī un arī tad šī iespējamība ir vidēji 4%
Malta
Maltas Republiku veido salu arhipelāgs Vidusjūrā starp Sicīliju un Ziemeļāfriku.
No visām salām apdzīvotas ir tikai trīs: Malta, Gozo un Komino.
Malta ar 316 kvadrātkilometru sauszemes teritoriju ir viena no mazākajām pasaules valstīm, bet vienlaicīgi – viena no visblīvāk apdzīvotajām ar apmēram 410 tūkstošiem iedzīvotāju. Maltas Republikas galvaspilsēta ir Valleta, bet lielākā pilsēta – Birkirkara.
Valstī ir divas oficiālās valodas: maltiešu, kurā jūtama itāļu un arābu valodu ietekme un angļu.
Lieliskais klimats, siltā Vidusjūra, attīstītā viesmīlības industrija ir pavērusi plašas durvis tūrismam. Ja vasaras Maltā ir ļoti karstas, tad gada aukstākajā mēnesī janvārī vidējā dienas temperatūra ir ap +20. Valleta ir Eiropas „ siltākā” galvaspilsēta un arī ūdens temperatūra pie Maltas krastiem līdz novembra beigām pārsniedz 20 grādu atzīmi. Saulaino dienu skaits šeit ir viens no augstākajiem Eiropā – divreiz (un ziemā gandrīz piecas reizes) pārspējot, piemēram, Londonas rezultātus.
Bet ne jau tikai lieliskais klimats pievilina atpūtniekus. Maltas ģeogrāfiskā atrašanās vieta seno civilizāciju pārvietošanās krustpunktā ir atstājusi ārkārtīgi bagātu vēstures mantojumu, kas ir aizraujošs ne tikai speciālistiem...
Maldīvu salas
Maldīvu salas - tā ir atpūta skaistās pludmalēs, tīrs ūdens, apburoša zemūdens pasaule. Daudzas koraļļu sugas, ļoti bagāta zemūdens pasaule un kristāldzidrs ūdens (redzamība zem ūdens - līdz 40 metriem!)
Maldīvu salas - Indijas okeāna ūdeņu slavenās "iedzīvotājas", pamatoti uzskatītas par vieniem no labākajiem eksotisko ceļojumu galamērķiem. Šeit atrodas 1 190 salu (vai drīzāk - atolu), un visas no tām ar zilām lagūnam, smilšainām pludmalēm un unikālo augu pasauli. Šeit ir viss cienīgai atpūtai - miers un klusums, skaista daba, bagāta zemūdens pasaule.